به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

تاریخ بوردو

تاریخ بوردو

تاریخ بوردو نیز مانند هر شهر دیگری تحت تاثیر تاریخ کشور خود می باشد. شما می توانید با سفر به این شهر زیبا و بازدید از آثار تاریخی به جا مانده از زمان های گذشته، شاهد اتفاقات رخ داده در تاریخ بوردو باشید.

شهر بوردو

شهر بوردو یکی از زیباترین و جالب ترین شهرهای کشور فرانسوی می باشد که در جنوب غربی فرانسه واقع شده است و در حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر به داشتن بهترین و مرغوب ترین نوشیدنی ها شهرت جهانی دارد. آب و هوای شهر بوردو به دلیل همجوار بودن با اقیانوس اطلس بسیار معتدل می باشد و این امر سبب شده است که گردشگران بسیاری از این شهر زیبا دیدن کنند و از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر بازدید کنند.

این شهر به داشتن دانشگاه های معتبر دنیا نیز معروف می باشد و سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به این شهر سفر می کنند. شهر بوردو یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی فرانسه می باشد که قدمت آن به صدها سال قبل از میلاد باز می گردد. به همین دلیل نیز شما می توانید آثار باستانی و تاریخی بسیاری را در جای به جای این شهر مشاهده نمایید. در ادامه در مورد تاریخ بوردو قبل از فرانک ها، تاریخ بوردو در زمان انقلاب کبیر فرانسه و تاریخ بوردو در قرن بیستم اشاره های خواهیم کرد.

تاریخ بوردو

تاریخ بوردو

تاریخ بوردو قبل از فرانک ها

تاریخ بوردو بسیار جالب و شنیدنی می باشد و هر گردشگری قبل از سفر خود می تواند در مورد تاریخ بوردو اطلاعاتی را به دست آورد و با ذهنیت بسیار خوب و آماده ای به این شهر سفر کند. تاریخ بودرو در کتاب های تاریخی کشور فرانسه صفحاتی را به خود اختصاص داده است. تاریخ بوردو قبل از فرانک ها را می توان زمان رشد و گسترش این شهر دانست. به دلیل بندری بودن و نزدیک بودن به سواحل اقیانوس اطلس، کشتی های تجاری و بازرگانی از قاره های مختلفی در بنادر این شهر لنگر می انداختند و این امر سبب شد که اقتصاد شهر بوردو در مدت زمان بسیار کمی رشد کند و ساختار شهر بوردو نیز از حالت روستایی به مدرن شدن تغییر یابد. البته اسناد بسیاری که مربوط به تاریخ بوردو قبل از فرانک ها می باشد در سال های بعدی در اثر جنگ های صورت گرفته نابود شدند و به همین دلیل اطلاعات دقیق و کاملی از این دوران در دست وجود ندارد.

تاریخ بوردو قبل از فرانک ها

تاریخ بوردو قبل از فرانک ها

تاریخ بوردو در سده های میانی

در دوران فرانک ها رومی ها شهر بوردو را تصرف کرده بودند که بعد از ۵ قرن مردم فرانسه توانستند رومی ها را شکست بدهند و دوباره حکومت شهر خود را در دست بگیرند. به دلیل وجود جنگ های متمادی در این سال ها تاریخ بوردو شاهد غم انگیزترین و ضعیف ترین وضع اجتماعی و اقتصادی می باشد چرا که در سده های میانی جنگ های صد ساله بین فرانسوی ها و انگلیسی های نیز شروع شد و این امر سبب شد شهر بوردو هر روز بیشتر از دیروز ضعیف شود. شهر بوردو سخت ترین روزها و دوران خود را در سده های میانی به خود دیده است و آثار مربوط به جنگ ها و بیماری های شایع در این دوران هنوز در موزه های تاریخی این شهر وجود دارد که نشانگر تاریخ شهر بوردو از این دوران می باشد.

تاریخ بوردو در سده های میانی

تاریخ بوردو در سده های میانی

تاریخ بوردو در انقلاب کبیر فرانسه

در سال ۱۷۸۹ میلادی تاریخ بوردو با عصری نوین و جدید روبرو شد که می توانست تمام ضعف های خود را جبران نماید. این عصر را با نام انقلاب کبیر فرانسه می شناسید که تاثیر و اهمیت زیادی را برای تاریخ بوردو داشت. در این دوران شاهد گسترش علم و صنعت در شهر بوردو هستیم و مراکز آموزشی و علمی بسیاری در دوران انقلاب فرانسه تشکیل شد که هر یک از این مراکز تاثیر بسزایی را در رشد و پیشرفت سریع شهر بوردو داشتند. انقلاب کبیر را می توان نقطه عطفی در تاریخ  شهر بوردو نام برد که بعد از این دروان شما می توانید آثار پیشرفت را در تمام حوزه های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی این شهر مشاهده کنید. البته همچنان شاهد جنگ های داخلی و آشوب ها و ناآرامی نیز در این دوران هستیم که شهر بوردو توانست به خوبی با این آشوب ها کنار آمده و مقاومت نشان دهد.

تاریخ بوردو در انقلاب کبیر فرانسه

تاریخ بوردو در انقلاب کبیر فرانسه

تاریخ بوردو بعد از قرن بیستم

تاریخ بوردو در قرن بیستم نیز شاهد اتفاقات بسیار حساس اقتصادی و اجتماعی بوده است. به طوری که در اواخر قرن نوزدهم با به پایان رسیدن جنگ جهانی اول و دوم، شهر بوردو نیز سهم خود را از این آشوب به دست آورده بود. ولی با این حال توانست به سرعت بعد از به اتمام رسیدن جنگ های جهانی وضعیت خود را سامان دهد. در قرن بیستم شاهد گسترش دانشگاه های مدرن و پیشرفته هستیم که شهر بوردو درهای علم و دانش وسیعی را به سوی دانشجویان و جوانان کشورهای مختلف باز کرده است. درخشان ترین و افتخارآمیزترین تاریخ شهر بوردو بعد از قرن بیستم می باشد که شما می توانید با سفر به این شهر زیبای فرانسوی شاهد این پیشرفت باشید و تاریخ شهر بوردو را با قدم زدن در این شهر به شکل کامل لمس کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۸ آذر ۱۳۹۷

جمعیت بوردو یکی از مهمترین شهرهای کشور فرانسه شهر بوردو بوده که این شهر در جنوب غربی این کشور واقع شده است که در این مقاله می خواهیم در مورد ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...
۰۲ آبان ۱۳۹۷

میدان ووژ پاریس همانطور که می دانید شهر پاریس یکی از کلان شهرهای پرجمعیت دنیا می باشد. در این شهر زیبا جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که میدان ووژ ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

جاذبه های دیدنی بورگونی یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق کشور فرانسه منطقه بورگونی می باشد که آثار تاریخی بسیار مشهوری دارد. از این رو ما در این مقاله ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!