به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

جاذبه های دیدنی بورگونی

جاذبه های دیدنی بورگونی

یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق کشور فرانسه منطقه بورگونی می باشد که آثار تاریخی بسیار مشهوری دارد. از این رو ما در این مقاله سعی کرده ایم تعدادی از شگفت انگیزترین جاذبه های دیدنی بورگونی را مورد بررسی قرار دهیم.

کلیسا های دیژون از تاریخی ترین جاذبه های دیدنی بورگونی

شهر بورگونی با توجه به آثار تاریخی و کلیساهای متعددی که دارد به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران در کشور فرانسه تبدیل شده است که سالانه از سراسر دنیا گردشگران متعددی جهت دیدن این مناطق دیدنی به منطقه بورگونی سفر می‌کند. یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی بورگونی کلیساهای تاریخی می باشد که یکی از میراث اشرافی این شهر به شمار می رود. این کلیساها در طول قرون وسطایی یکی از مهمترین کلیساهای اروپا بوده است که هنوز هم شهرت جهانی دارد. اگر دوست دارید که نحوه زندگی مردم فرانسوی در قرون وسطی را مشاهده کنید می‌توانید به این کلیساهای تاریخی مراجعه نمایید.

جاذبه های دیدنی بورگونی

جاذبه های دیدنی بورگونی

دیدن روستایvezelay  در سفر به بورگونی

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی، روستای مجلل vezelay می باشد که در اطراف خرابه‌های باستانی این شهر و در بالای تپه ای قرار دارد که در معرض دید عمیق کوه های  دو موروان قرار دارد. این روستای زیبا محیطی بسیار آرامش بخش دارد و از دوره رنسانس به جا مانده است که وجود مجسمه های زیبا در اطراف آن نشان دهنده فرهنگ غنی این روستا است. با توجه به معبد روستایی و کلیسای قبیله ای که از قرن دوازدهم در این روستا وجود دارد در حال حاضر روستای vezelay در فهرست یونسکو قرار گرفته است. با این وجود گردشگرانی که برای دیدن جاذبه های گردشگری منطقه بورگونی به این منطقه سفر می کنند از دیدن این روستا غافل نمی شوند. توجه داشته باشید که کلیسای جامع این روستاها سالانه به روی مردم باز است و موسیقی الهام بخشی که توسط راهبان نواخته می‌شود فضای بی‌نظیری را به وجود آورده است.

دیدن روستایvezelay در سفر به بورگونی

کاخ دوک و موزه هنرهای زیبا از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

همانطور که گفته شد شهر بورگونی مهد تاریخ و تمدن در فرانسه می باشد که تعداد زیادی از کاخ های سلطنتی و کلیساهای قرون وسطی در این منطقه به چشم می خورد. کاخ دوک یکی دیگر از کاخ های تاریخی در شهر بورگونی است که در قرن سوم میلادی به شکل ساده و بی تزیین ساخته شده است. این کاخ در طی قرون بعدی و به دست حاکمان بعدی بورگونی به شکل زیبای امروزی در آمد و به یکی از زیباترین بخش های این شهر تبدیل شد که به طور حتم سالانه گردشگران متعددی از آن دیدن می‌کنند. موزه هنرهای زیبا یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی می باشد که در ضلع شرقی کاخ دوک واقع شده است و جزو قدیمی ترین و مهمترین موزه های هنر در فرانسه به شمار می رود. این موزه مجموعه‌ ارزشمندی از هنر مدرن مصر را نیز در خود جای داده است که به طور حتم بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود و می تواند برای شما شگفت انگیز باشد.

کاخ دوک و موزه هنرهای زیبا از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

کاخ دوک و موزه هنرهای زیبا از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

معرفی یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی

گشت و گذار در شهر زیبای بورگونی به طور حتم برای شما بسیار خاطره انگیز خواهد بود. به خصوص اگر شما علاقه زیادی به تاریخ دارید خواهید توانست کلیساها و کاخ های تاریخی متعددی را در منطقه بورگونی فرانسه پیدا کنید که به طور حتم از دیدن آن لذت خواهید برد. کلیسای بانوی ماه یکی دیگر از کلیساهای تاریخی این شهر است که در شمال کاخ دوک واقع شده است. این کلیسا در بین سال های ۱۲۳۰ تا ۱۲۵۰ میلادی ساخته شد و متعلق به دوره گوتیک می باشد. طاق های شکسته و تیز بی نظیری که در این کلیسا وجود دارد نشانه قدمت این مکان می باشد که معماری آن به طور حتم هر فردی را شگفت زده خواهد کرد.

معرفی یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی

معرفی یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی

موزه زندگی واقع در منطقه بورگونی

افراد زیادی تمایل دارند که با سفر به مناطق مختلف کشورهای جهان از آداب و فرهنگ مردم هر منطقه در گذشته و اکنون اطلاعات جامعی کسب کنند. در این بین اگر قصد سفر به منطقه بورگونی و کسب اطلاعات در مورد نحوه زندگی مردم این منطقه در گذشته را دارید به طور حتم  موزه زندگی واقع در بورگونی که یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی بورگونی به شمار می رود می‌تواند این امکان را به شما بدهد. این موزه جذاب که در شهر دیژون واقع شده است شیوه زندگی مردم این منطقه را در قرون ۱۸ تا ۲۰ میلادی را به تصویر کشیده است و فضای بی‌نظیری دارد. در بخش‌های مختلف این موزه می توانید نمایش مبلمان، وسایل آشپزخانه، افراد شهری و روستایی و حتی سنت‌های این منطقه در گذشته را مشاهده کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

موزه زندگی واقع در منطقه بورگونی

موزه زندگی واقع در منطقه بورگونی

کلیسای جامع سنت بلیژ دیگر جاذبه بورگونی

همانطور که گفته شد کلیساها بخشی جدایی ناپذیر از اماکن و جاذبه های دیدنی بورگونی هستند که از زمان پیدایش تاکنون بافت اولیه خود را حفظ کرده اند و به مکان ایده‌آلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده اند. در این بین یکی از مشهورترین کلیساهای ناحیه بورگونی ، کلیسای سنت بلیژ می باشد که ساخت آن به گونه ای قدرتمند است که بافت اولیه آن تاکنون به جا مانده است و یکی از مهمترین آثار معماری دوران قدیم منطقه بورگونی می باشد. این کلیسای باشکوه نمونه زیبایی از معماری دوره گوتیک است که تنها مهراب آن در چند سال گذشته شاهد تغییر و تحول بوده است و دیگر بخش‌های آن همچنان دست نخورده باقی مانده است. از این رو در حال حاضر این کلیسا به یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی بورگونی تبدیل شده است.

کلیسای جامع سنت بلیژ دیگر جاذبه بورگونی

کلیسای جامع سنت بلیژ دیگر جاذبه بورگونی

کاخ کوچک و موزه ماگنین از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

در کنار کلیساهای زیبا و شگفت انگیزی که به صورت متعدد در شهر بورگونی واقع شده است، کاخ های زیبایی نیز در این منطقه وجود دارد که کاخ کوچک سبز یکی از این اماکن می باشد. این کاخ محلی برای تجمع تعدادی از مجسمه ها و تندیس های قرون گذشته است که از این لحاظ بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. کاخ کوچک به طور کلی قصر مجسمه ای در منطقه ییلاقی دوژین است. موزه ماگنین یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی می باشد که در قرن هفدهم در هتل لاتین در شهر دیژون واقع شده است. این موزه به موزه هنر مشهور است و مجموعه نفیسی از نقاشی ها و طراحی های گذشته و امروز را در خود جای داده است که برای دوستداران این هنر می‌تواند مکان بسیار دوست داشتنی به حساب آید.

کاخ کوچک و موزه ماگنین از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

کاخ کوچک و موزه ماگنین از دیگر جاذبه های دیدنی بورگونی

باغ گیاه شناسی یکی دیگر از مناطق گردشگری بورگونی

با توجه به آب و هوای بی نظیر منطقه بورگونی، این منطقه همچنین علاوه بر کلیساها و کاخ های متعددی که دارد دارای شالیزارها و منابع طبیعی متعددی است که دیدن از آن خالی از لطف نخواهد بود. در این بین باغ گیاه شناسی که یکی از باغ های علمی فرانسه است و در سراسر این کشور از شهرت خاصی برخوردار است یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بورگونی می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۱ آذر ۱۳۹۷

هتل های مارسی هتل های مارسی در فرانسه با بهترین خدمات آماده ی پذیرش از مهمانان است. شما می توانید با توجه به بودجه ی خود هر گونه هتل مورد ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

بلیط بورگونی بورگونی یکی از بخش های پرتردد و پربازدید کشور فرانسه می باشد. برای سفر به این منطقه ابتدا بایستی بلیط بورگونی خود را تهیه و رزرو نمایید. در ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

دیدنی های بورگونی بورگونی یا بورگاندی یکی از مناطق مرکزی کشور فرانسه به شمار می رود. این منطقه با جمعیت ۱ میلیون نفری خود به دلیل تاریخچه ی طولانی، جاذبه ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!