به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

جاذبه های دیدنی مارسی

جاذبه های دیدنی مارسی

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد جاذبه های دیدنی مارسی بپردازیم، پس شما هم اگر می خواهید به مارسی سفر کنید و در مورد جاذبه های دیدنی مارسی اطلاعاتی را بدست آوردید در این مقاله همراه ما باشید. بسیاری از کسانی که می خواهند به مارسی سفر کنند از قبل سفر به دنبال این هستند که در مورد جاذبه های دیدنی مارسی اطلاعاتی را بدست آورند. آگاهی از جاذبه های دیدنی مارسی برای کسانی که می خواهند بیشتر اوقات خود را در این شهر برای گشت و گذار اختصاص دهند بسیار مفید است چرا که بدون از دست دادن وقت می توانند از مهمترین جاذبه های دیدنی مارسی بازدید کنند.

مارسی یکی از مهمترین شهرهای فرانسه است و در بین شهرهای این کشور به عنوان قدیمی ترین شهر محسوب می شود و پس از پایتخت فرانسه نیز دومین شهر بزرگ این کشور است. جاذبه های دیدنی مارسی بسیار فراوان است و این شهر به سواحل زیبایش نیز شهرت دارد. در طول سال گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا در مارسی حاضر می شوند و از جاذبه های دیدنی مارسی بازدید می کنند.

شهر مارسی را به عنوان اتصال دهنده اروپا و آفریقای شمالی می دانند و به همین دلیل است که مردم زیادی که اصالت الجزایری دارند در این شهر زندگی می کنند. در ادامه می خواهیم که به معروف ترین جاذبه های دیدنی مارسی و جاذبه های گردشگری مارسی از جمله موزه ها، کلیساها، پارک ملی، کاخ و قلعه اشاره داشته باشیم.

کلیسای جامع نتردام دولاگارد (Notre-Dame de la Garde)

یکی از جاذبه های دیدنی مارسی، کلیسای جامع نتردام دولاگارد است که از جمله جاذبه های تاریخی مارسی به حساب می آید. این کلیسا بر روی تپه ای به نام گارد قرار گرفته است و به همین دلیل از فاصله دور نیز می توان آن را مشاهده کرد. تپه گارد که این کلیسا روی آن قرار دارد در ابتدا به منظور دیده بانی مورد استفاده قرار می گرفته است. در قرون وسطی کارکرد آن تغییر یافت و بر روی تپه یک کلیسا به منظور زیارت بنا گردید. کلیسایی که امروزه در این مکان واقع شده است در اواسط قرن نوزدهم میلادی بنا گردیده است و مجسمه ای از مریک مقدس بر بالای برج آن واقع شده است.

 معماری این کلیسا برگرفته از سبک نئو بیزانسی است و طاق آن از موزاییک های طلایی رنگ تشکیل شده است. در بین جاذبه های دیدنی مارسی از جمله جاذبه هایی است که دیدن آن توصیه می شود. از طریق این کلیسا می توانید نمای زیبایی از شهر مارسی و بندر قدیمی آن نیز داشته باشید.

جاذبه های دیدنی مارسی

جاذبه های دیدنی مارسی

کلیسای جامع دولا ماژور Cathédrale de la Major

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مارسی، کلیسای جامع دولا ماژور است. این کلیسا در منطقه شمال غربی مارسی قدیم قرار دارد و بیش از ۱۴۰ متر درازا دارد و همین باعث شده است که در بین کلیساهای مسیحیت بزرگترین ساختمان را داشته باشد. کلیسای جامع دولا ماژور در قرن نوزدهم میلادی بنا شده است. برج های آن به شکل گنبد است که در حدود ۱۶ متر ارتفاع دارد و در مجاورت بندر دیده می شود. ساخت این بنای شکوهمند در حدود ۴۰ سال طول کشیده است و در ساخت آن سنگ هایی به رنگ سفید و سبز مورد استفاده قرار گرفته است. معماری این کلیسا ترکیبی است و در آن از دو سبک رمانسک و بیزانسی استفاده شده است. در سرداب دولا ماژور نیز قبر اسقف های این شهر قرار دارد.

کلیسای جامع دولا ماژور Cathédrale de la Major

کلیسای جامع دولا ماژور Cathédrale de la Major

صومعه سنت ویکتور مارسی (Abbey of St Victor)

صومعه سنت ویکتور، یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مارسی است و از جمله قدیمی ترین جاذبه های دیدنی مارسی به حساب می آید. این صومعه در ابتدا به صورت صومعه ای کوچک بوده است که بنای آن به قرن پنجم میلادی باز می گردد. ساخت این بنا به افتخار سنت ویکتور بوده است. معماری نمایی خارجی صومعه سنت ویکتور به گونه ای است که شباهت زیادی به قلعه های زمان قرون وسطی دارد. بنای این صومعه در مسیحیت اولیه بوده است و لی برج های آن که به شکل منار هستند در قرن یازدهم و چهاردهم میلادی بنا شده اند. صومعه سنت ویکتور از جمله ساختمان های قدیمی در مارسی به حساب می آید.

صومعه سنت ویکتور مارسی (Abbey of St Victor)

صومعه سنت ویکتور مارسی (Abbey of St Victor)

محله قدیمی (Le Panier)

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مارسی محله قدیمی می باشد. محله قدیمی همچنین به نام هایی مثل شهر قدیمی و پنیه نیز شناخته می شود و در دامنه ای قرار گرفته است که بالاتر از بندر قدیمی شهر مارسی می باشد. محله قدیمی دارای خانه های رنگارنگ، کوچه های دراز پرپیچ و خم و شیبدار است. از محله قدیمی به عنوان مرکز تاریخی و فرهنگی مارسی نیز یاد می شود که به عنوان قدیمی ترین بخش شهر مارسی محسوب می شود. حملات جنگ جهانی دوم سبب شد که بخشی از این محله قدیمی تخریب شود. با این وجود تعدادی از مردم مارسی در این بخش ساکن هستند و با توجه به این که از جمله جاذبه های دیدنی مارسی محسوب می شود در این منطقه بوتیک های هنری و رستوران ها نیز فعال هستند. کلیسای جامع دولا ماژور، ساختمان شهرداری و خیریه قدیمی نیز در این بخش قرار دارند.

محله قدیمی (Le Panier)

محله قدیمی (Le Panier)

 بندر قدیمی (Old Port of Marseille)

از دیگر جاذبه های دیدنی مارسی بندر قدیمی است، بندر قدیمی در جایی واقع شده است که در حدود ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در آن جا شهر مارسی شکل گرفت. قایق هایی که از بندر قدیمی به سمت کلانک و قلعه ایف حرکت می کنند در این بندر قرار دارند. یکی از مهمترین جذابیت های این بندر این است که آب های بسیار صاف، آرام و زلالی دارد و از جمله جاذبه های دیدنی مارسی است و قدم زدن در کنار آن می تواند بسیار لذت بخش باشد و در کنار آن می توانید از نزدیک آب و هوای مدیترانه ای را حس کنید. اگر می خواهید سوپ بویابس را بخورید سوپ های این منطقه می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد چرا که بسیار مشهور هستند.

قایق های ماهیگیری و ورزشی زیادی در بندر قدیمی مارسی در فعالیت هستند کسانی که به ماهی علاقه دارند می توانند به بازار ماهی که در قسمت شرقی آن وجود دارد مراجعه کنند. دیگر جاذبه های دیدنی مارسی از جمله فانوس سنت ماری، موزه لنگرگاه رومی و صومعه سنت ویکتور نیز در نزدیکی بندر قدیمی قرار دارند.

 بندر قدیمی (Old Port of Marseille)

بندر قدیمی (Old Port of Marseille)

پارک ملی کلانک (Calanques National Park)

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مارسی، پارک ملی کلانک است. این پارک ملی در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر مارسی واقع شده است. اگر در میان جاذبه های دیدنی مارسی دنبال جایی هستید که چشم انداز بی نظیری داشته باشد بازدید از پارک ملی کلانک توصیه می شود. پارک ملی در منطقه ای قرار دارد که سواحل دریای مدیترانه با رشته کوه هایی که در این ناحیه واقع شده اند تلاقی دارند و منظره زیبایی را به آن بخشیده است. کلانک در زبان فرانسوی به معنای خلیج کوچک می باشد.

آب های این پارک ملی که فیروزه ای رنگ هستند و همچنین تنوع گیاهی و جانوری که آنجا وجود دارد، سبب شده است که گردشگران هنگام حضور در این محل بسیار شگفت زده شوند. در پارک ملی کلانک تفریحات زیادی نیز وجود دارد که از جمله آنها می توانیم به شنا، قایق سواری، و صخره نوردی هم اشاره کنیم.

پارک ملی کلانک (Calanques National Park)

پارک ملی کلانک (Calanques National Park)

موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه (MuCEM)

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مارسی موزه تمدن اروپایی و مدیترانه ای است و از جمله جاذبه های دیدنی مارسی است که برای کسانی که علاقه مند به تمدن های اروپایی و مدیترانه ای هستند بسیار مفید است. با استفاده از گالری ها و صفحه های نمایشی که وجود دارد می توانید اطلاعات بسیار خوبی از تمدن های اروپایی و مدیترانه ای به دست آورید. در حال حاضر بخش های جدیدی نیز در این موزه ایجاد شده است که بر غنای آن افزوده است که از جمله آن می توانیم به اطلاعاتی در مورد عجایب هفتگانه دنیا اشاره کنیم. موزه تمدن اروپایی و مدیترانه ای در سه بخش از این شهر قرار دارد که مرکز دوم آن در قلعه سن ژان است و قسمت سوم نیز در مرکز حفاظت است.

موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه (MuCEM)

موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه (MuCEM)

کاخ لونشان (Palais Longchamp)

کاخ لونشان از دیگر جاذبه های دیدنی مارسی محسوب می شود که به آن پله لونشان نیز گفته می شود. هدف از افتتاح این کاخ این بود که زمانی که کانال مارسی افتتاح می شود در آن جشنی برپا شود. این کانال در واقع وظیفه انتقال آب از رود دورانس به سمت شهر مارسی را داشت. مدت زمانی که طول کشید تا کاخ لونشان بنا شود در حدود ۳۰ سال بود و در سال ۱۸۶۹ بنای آن به اتمام رسید. به تازگی موزه تاریخ طبیعی و هنرهای زیبا نیز در این مکان ایجاد شده است که به عنوان قسمتی از پارک لونشان محسوب می شود و از جمله باغ های معروف در کشور فرانسه است.

کاخ لونشان (Palais Longchamp)

کاخ لونشان (Palais Longchamp)

قلعه ایف (Château d’If)

یکی دیگر از مهمترین جاذبه های دیدنی مارسی، قلعه ایف است. اگر به بندر قدیمی مارسی سر زدید می توانید از قلعه ایف هم بازدید کنید که به بندر قدیمی نزدیک است و در جزیره ایف واقع شده است. این قلعه در قرن شانزدهم میلادی و با دستور پادشاه فرانسوای اول ساخته شده است و از همان اول به زندان مبدل شد.

قلعه ایف (Château d'If)

قلعه ایف (Château d’If)

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۲ مهر ۱۳۹۷

سوغات فرانسه فرانسه کشوری اروپایی و زیبا است که دیدن آن سفری به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد. دیدن شهر پاریس و گذر از خیابان شانزلیزه هر فردی ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۰ آبان ۱۳۹۷

بهترین هتل های نیس از بهترین هتل های شهر نیس می توان به هتل گونود و هتل ایبیس اشاره کرد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت مربوطه لیستی ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

دیدنی های بوردو شهر بوردو فرانسه یکی از مراکز گردشگری اروپا محسوب می شود. بهترین راه برای سفر به شهر بوردو اطلاع از دیدنی های بوردو می باشد. برنامه ریزی ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!