به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

درباره بوردو

درباره بوردو

درباره بوردو باید گفت شهر بوردو، شهری در جنوب غربی فرانسه بر کرانه رود گارون است که به نوشیدنی هایش معروف است. این شهر پر زرق و برق زیبا، دارای بافت تاریخی است که به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. با عمارت های پر شکوه و خیابان های زیبای بوردو هم قدم شوید و به فرانسه ی قرن هجدهم سفری داشته باشید.

شهر بوردو زیبای خفته

درباره بوردو می توان گفت شهر بوردو یکی از شهرهای معروف فرانسه در کنار رود گارون در ناحیه آکیتن است که لقب زیبای خفته را به آن داده اند. بوردو برای نوشیدنی ها خاص و معماری شکوهمندش معروف است اما جاذبه های گردشگری بسیار بیشتری دارد. این شهر افسانه ای در جنوب غربی خاک فرانسه، بر کرانه ی اقیانوس اطلس قرار گرفته است و چیزی در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی آن هم چون دیگر مناطق فرانسه، فرانسوی است و پول رایج یورو است. این شهر یکی از قطب های علمی کشور فرانسه و یک شهر دانشگاهی هم هست و در زمینه هایی مثل لیزر قوی، شیمی مولکولی و پژوهش های مختلف، به صورت تخصصی کار می کند.

درباره بوردو

درباره بوردو

تاریخچه شهر بوردو

گلدن ایج شهر بوردو یا دوران طلایی و شکوه آن در قرن هجدهم بعد از میلاد بوده است و عمده ساختمان های زیبا و تاریخی که در سطح شهر می بینید ساخت همان دوره هستند و از شاهکارهای معماری بوردو به شمار می آیند. آن طور که از یافته ها و شواهد درباره بوردو بر می آید، چندین هزار سال پیش در نزدیکی این شهر، تمدنی جریان داشته است که به نئاندرتال ها می رسیده است. بعدها قوم بوردیگالا ها در آن سکونت می یابند و پس از آن ها، این منطقه دست رومی ها می افتد. شهر بوردو تعطیلات و مناسبت های محلی خاص خودش را هم دارد. از این میان می توان به نمایشگاه های وسایل عتیقه، تعطیلات در یخ، نمایشگاه پرش، نمایشگاه عروسی آکیتن، فستیوال رودخانه، بازار ملی عتیقه جات و فستیوال بهاره اشاره کرد.

تاریخچه شهر بوردو

تاریخچه شهر بوردو

جاذبه های دیدنی بوردو

درباره بوردو می توان گفت  شهری است با قدمت تاریخی بنا بر این بیشتر جاذبه های گردشگری آن رنگ و بوی تاریخ دارند. کلیساهای عظیم، یادواره های با شکوه، عمارت های زیبا و سلطنتی، آینه ی آب بوردو،‌ پل سنگی،‌ دروازه قدیمی شهر، پل پونت ژاک شابان دلم از دیدنی های پر بازدید این شهر قدیمی و اصیل فرانسه هستند. جالب است بدانید که در حدود ۳۵۰ ساختمان و عمارت از این شهر در لیست جاذبه های گردشگری ثبت شده اند و به عنوان دیدنی های تاریخی شناخته می شوند. بخش قدیمی تر شهر بوردو، یعنی شهر قدیم آن که محل قرار گرفتن بنا هایی است که متعلق به قرن هجدهم میلادی هستند، معماری زیبا و کهن بوردو را به رخ تماشا گران می کشد و به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.

جاذبه های دیدنی بوردو

جاذبه های دیدنی بوردو

بهترین زمان سفر به شهر بوردو

آب و هوای شهر بوردو به دلیل قرار گرفتن در کنار اقیانوس، معتدل و دلپذیر است. بوردو در زمستان ها آب و هوایی ملایم و در تابستان ها هوایی گرم دارد. با این حساب در هر فصل و هر زمانی که به دیدن این شهر افسونگر بروید با زیبایی های بوردو رو به رو خواهید شد و چیزی را از دست نخواهید داد. البته به علت ساحلی بودن شهر بوردو، عمده جمعیت گردشگری در فصل تابستان و تعطیلات گرم است که به شهر بوردو هجوم می آورند بنابراین شهر بوردو در تعطیلات تابستان گرم و بسیار شلوغ بوده و صد البته بسیار گران تر از سایر فصول است. اگر مایل هستید که سفری ارزان تر و خلوت تر به شهر بوردو داشته باشید تا درباره بوردو بیشتر بدانید باید در سایر فصل ها به این شهر رویایی سفر کنید.

بهترین زمان سفر به شهر بوردو

موزه های شهر بوردو

درباره بوردو می توان به یکی از موزه های جذاب شهر بوردو، موزه هنرهای معاصر اشاره کرد که دیدن آن به تمام علاقه مندان هنر مدرن توصیه می شود. البته این موزه دوشنبه ها تعطیل است. موزه دیگری که در شهر بوردو وجود دارد، موزه هنرهای زیبا است که ساختمان بسیار زیبایی دارد که متعلق به قرن هجدهم یعنی دوران طلایی بوردو است. می توانید آثار هنری هنرمندان بزرگ قرون گذشته از کشورهای مختلف را در این موزه ببینید. موزه دیگر، موزه آکوئیتان است که به نوعی تاریخ شهر بوردو را در دل خودش جای داده است، اسناد و اشیای باستانی و تاریخی که در این موزه قرار دارند هر گردشگری را شگفت زده می کنند.

موزه های شهر بوردو

موزه های شهر بوردو

کلیسای جامع سن آندره

یکی از جاذبه های تاریخی مشهور شهر بوردو کلیسای جامع بوردو است که در مرکز شهر قرار گرفته است. قدمت کلیسای سن آندره به قرن دوازدهم میلادی می رسد و در آن آثار ارزشمند هنری وجود دارند که مراحل مختلف زندگی حضرت مسیح مثل شام آخر و عروج آن حضرت را به نمایش کشیده اند. این کلیسا مجسمه هایی به رنگ روشن دارد، ورودی آن به سبک معماری گوتیک ساخته شده است و مجسمه ی با شکوه و سحر انگیز شام آخر در سردر آن قرار گرفته است. دلیل نام گذاری این کلیسا به دلیل وقف آن برای قدیس آندره است. این کلیسا معماری منحصر به فردی دارد که ترکیبی از سبک های رمانسک و گوتیک به شمار می آید.

درباره بوردو باید بدانید که کلیسای جامع شهر بوردو اتفاقات تاریخی مختلفی را به چشم خود دیده است که از آن میان می توان به ازدواج های سلطنتی مثل ازدواج لویی هفتم و الینور د آکیتن، لویی سیزدهم و آن اتریش اشاره کرد که درست زیر سقف این کلیسا پیمان زناشویی بستند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کلیسا پنجره های زیبای پر از نقش و نگار رز است که بر زیبایی و شکوه آن افزوده است.

کلیسای جامع سن آندره

کلیسای جامع سن آندره

هزینه های سفر به بوردو

درباره بوردو باید خاطر نشان کنم متأسفانه شهر بوردو به طور کل هاستل ندارد و اگر دنبال مکانی ارزان برای اقامت هستید، می توانید روی هتل های ارزان قیمت بوردو حساب باز کنید که قیمت یک اتاق دو نفره در یک هتل یک یا دو ستاره از شبی پنجاه یورو به بالا آغاز می شود. شاید بتوانید در سایت کوچ سرفینگ میزبانی پیدا کنید که در زمان سفر شما به بوردو شما را در منزل خودش مهمان کند و در کنار اقامت رایگان، بتوانید از همنشینی با یک خانواده بومی بوردو استفاده کنید و از نزدیک با مردم، فرهنگ و سبک زندگیشان آشنا شوید. یکی از هزینه های اصلی در هر سفری، متعلق به هزینه های حمل و نقل است. البته شهر بوردو به لحاظ سیستم حمل و نقل عمومی و وسایل نقلیه، بسیار پیشرفته است و وسایلی مثل اتوبوس، اتوبوس های برقی و تراموا را داراست. برای تهیه بلیت وسایل نقلیه می توانید به کیوسک های مخصوص مراجعه کنید. رنج قیمت در بلیت های تک سفره یک و نیم یورو و برای بلیت های پنج سفره، شش و نیم یورو است. اگر بلیت ده سفره می خواهید باید در حدود ۱۲ یورو برای آن بپردازید. البته بلیت های اعتباری هم وجود دارند که یک روزه (چهار و نیم یورو) و هفت روزه (دوازده یورو) هستند.

هزینه های سفر به بوردو

هزینه های سفر به بوردو

هزینه های خورد و خوراک در شهر بوردو

بوردو شهری است که به خاطر کافه و رستوران های متنوع و اصلاً به خاطر غذاهای فرانسوی اش معروف است. یک وعده غذا البته بستگی به نوع و درجه رستوران هم دارد اما به طور معمول باید چیزی بین ۲۷ تا ۵۰ یورو تمام شود. اگر به دنبال غذاهای ارزان تری هستید می توانید سراغ ساندویچ های ۶ یورویی بروید. اگر بخواهید به اندازه یک هفته اقامت مواد غذایی بخرید، احتمالاً باید ۴۵ تا ۸۰ یورو هزینه کنید که البته از روش های دیگر مقرون به صرفه تر است.

هزینه های خورد و خوراک در شهر بوردو

هزینه های خورد و خوراک در شهر بوردو

کاهش هزینه ها در مدت اقامت در بوردو

درباره بوردو باید بدانید که بوردو شهری لوکس و گران قیمت است، برای این که هزینه های سفر خود به بوردو را کاهش دهید، بهتر است چند نکته را رعایت کنید. اول این که در فصلی که به اصطلاح لو سیزن است و هزینه های اقامتی مثل رزرو هتل و بلیت هواپیما و قطار پایین تر از فصل های دیگر است. دوم این که در خیلی از مسیرها به جای استفاده از اتومبیل و اتوبوس و سایر وسایل نقلیه می توانید پیاده روی کنید و باور کنید چیزی را از دست نمی دهید، بلکه اتفاقاً فرصت بسیار بیشتری برای دیدن و لذت بردن از پس کوچه های تاریخی و ساختمان های قدیمی بوردو در اختیار خواهید داشت. حتی ضمن این پیاده روی ها می توانید با مردم بومی یا مسافران و گردشگران دیگر معاشرت کنید. توجه کنید که بعضی از موزه ها یا مراکز دیدنی و مجموعه های تاریخی در بعضی از روزهای هفته یا ساعات روز، تخفیف هایی برای بازدید کنندگان در نظر می گیرند. بهتر است از قبل درباره ی این تخفیف ها اطلاعات کسب کنید تا هزینه های سفر به شهر بوردو را کاهش دهید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫33
Loading...
۲۲ مهر ۱۳۹۷

جغرافیای فرانسه در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد جغرافیای فرانسه بپردازیم اگر می خواهید در مورد جغرافیای فرانسه اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...
۲۲ مهر ۱۳۹۷

آب و هوای پاریس اطلاع و آگاهی از وضعیت آب و هوای پاریس در ایام مختلف سال یکی از معیارها و فاکتورهای بسیار مهم جهت انتخاب زمان سفر به این ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۱۴ آذر ۱۳۹۷

جاذبه های دیدنی مارسی در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد جاذبه های دیدنی مارسی بپردازیم، پس شما هم اگر می خواهید به مارسی سفر کنید ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!