به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...

درباره فرانسه

درباره فرانسه

کشور فرانسه و پایتخت زیبای آن پاریس یکی از دوست داشتنی ترین سرزمین هایی است که هر کسی دلش می خواهد حتی یکبار هم شده به آن جا رفته و از دیدن زیبایی های این سرزمین عشق و احساس در عالم حقایق بهره ببرد. اما قبل از سفر به این سرزمین بهتر است با داشتن برخی آگاهی های لازم درباره فرانسه و دانستن پاره ای از اطلاعات راهی این سرزمین شوید. پس با ما در این بخش همراه شوید.

کشور فرانسه

درباره فرانسه باید گفت کشور فرانسه با مساحتی حدود ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر بزرگترین کشوری است که در غرب قاره اروپا قرار دارد. این کشور که بسیاری از افراد آن را به عنوان ۶ ضلعی می شناسند محدوده آبی بسیاری را در غرب قاره سبز به خود اختصاص داده است. جمهوری فرانسه از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. همچنین این کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده و در این شورا حق وتو نیز دارد. این کشور تاریخ و پیشینه بسیاری داشته که البته حکومت آن نیز دستخوش تغییرات بسیاری شده است. انقلاب فرانسه مهم ترین رخداد تاریخی این سرزمین است که در سال ۱۷۸۹ رخ داد. این کشور دارای ۲۲ منطقه است.

درباره فرانسه

درباره فرانسه

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

p style=”text-align: justify;”>;”>تنوع در این کشور موقعیت جغرافیایی آن را از دیگر کشورهای اروپایی متمایز ساخته است. کشور فرانسه با داشتن ۵۵۰۰ کیلومتر ساحل مرزی با ۴ دریا از جمله دریای سیاه، مدیترانه، مانش و اقیانوس اطلس در ارتباط خواهد بود. از طرفی دیگر رشته کوه های بسیاری همچون آلپ زیبایی بی نظیری به این کشور بخشیده است. وجود جلگه ها و دشت های وسیع در این سرزمین نیز بخش دیگری از جغرافیای آن را تشکیل می دهند که علاوه بر زیبایی، تنوع عظیمی به این خطه بخشیده اند. این کشور در همسایگی کشورهای بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، موناکو و آندورا قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

p style=”text-align: justify;”>;”>با توجه به موقعیت های مختلف جغرافیایی درباره فرانسه می توان گفت کشور فرانسه دارای هر ۴ نوع آب و هوا می باشد اما شرایط جوی هر منطقه با منطقه ای دیگر تفاوت هایی نیز دارد. به طور مثال در نواحی برتالی و نرماندی شاهد آب و هوای اقیانوسی مرطوب خواهیم بود که در این شرایط زمستان های ملایم با حداکثر ۷ درجه و تابستان های خنک با ۱۶ درجه را می توان تجربه کرد. در منطقه اکیتن آب و هوا به صورت اقیانوسی و مدیترانه‌ای است، می توان گفت دمای هوا در زمستان های این منطقه به ۵ درجه و در تابستان ها به ۲۲ درجه می رسد. بارش باران های بهاری در این منطقه بسیار نیز وجود دارد. در منطقه شرق و شمال غرب فرانسه نیز آب و هوای نیمه قاره ای وجود دارد که در واقع زمستان هایش سرد و طاقت فرسا و تابستان هایش گرم و طوفانی خواهد بود. آب و هوای حاکم بر مناطق جنوبی کشور فرانسه نیز مدیترانه ای است و زمستان هایش معتدل و تابستان هایش به نسبت گرم می باشد.

آب و هوای کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

زبان رایج در کشور فرانسه

p style=”text-align: justify;”>;”>از مهمترین مساعلی که درباره فرانسه باید بدانید این است که زبان فرانسوی زبان رایج در این کشور است. مردم کشور فرانسه تعصب بسیاری روی زبان خود دارند و چیزی حدود ۸۸ درصد مردم این سرزمین زبان فرانسوی را به عنوان زبان رسمی و اول خود می دانند. اما در این میان ساکنین مناطق مرزی که در نزدیکی اسپانیا قرار دارند به عنوان زبان دومشان از زبان اسپانیایی نیز استفاده می کنند. همچنین مرزنشینانی که در نزدیکی ایتالیا هستند نیز این زبان را مورد استفاده قرار می دهند. می توان گفت حدود سه درصد جمعیت این کشور از زبان آلمانی استفاده می کنند و البته زبان عربی نیز بخش دیگری از گویش و تکلم در کشور فرانسه را تشکیل می دهد که توسط اقلیت ساکن در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

درباره فرانسه و زبان رایج در کشور فرانسه

درباره فرانسه و زبان رایج در کشور فرانسه

مذهب رایج در کشور فرانسه

درباره فرانسه و مذاهب مردم آن باید گفت دین مسیحیت و مذهب کاتولیک دین و مذهب حاکم بر این کشور است به طوری که ۶۴ درصد مردم این سرزمین طرفدار مذهب کاتولیک می باشند. چیزی حدود ۵ میلیون نفر از اهالی کشور فرانسه به اسلام اعتقاد دارند و مسلمان هستند. از جمله ادیان رایج دیگر در کشور فرانسه می توان به آیین یهود، بودا و هندو اشاره نمود. طبق تحقیقات آماری که اخیراً انجام شده نزدیک به ۱۸ میلیون نفر نیز در این کشور خود را پیرو آیین های بومی، مذاهب دیگر یا بدون مذهب معرفی کرده اند.

مذهب رایج در کشور فرانسه

مذهب رایج در کشور فرانسه

فرهنگ مردم کشور فرانسه

درباره فرانسه و فرهنگ مردم آن می توان گفت که مرد سالاری فرهنگ رایج در این کشور است، هر چند که نقش زنان در نهاد خانواده و شان او در جامعه بسیار ارزشمند است اما همچنان مردسالاری در این سرزمین از وجه دیگری برخوردار است. تعصب به کشور، زبان، فرهنگ، آداب و رسوم و… از دیگر روحیات رایج در میان فرانسوی هاست. تعصب در وطن پرستی از جمله ویژگی بارز مردم این مرز و بوم است که زبانزد عام و خاص می باشد. شیک بودن و شیک پوشی جزء مهمی از فرهنگ مردم این سرزمین است و اگر تا به حال به کشور فرانسه سفر کرده باشید خواهید دید که این فرهنگ علاوه بر افراد در دیگر وسایل محیط اطرافشان نیز وجود دارد. برابری در میان افراد اصل مهمی است که مردم این کشور به آن اعتقاد راسخ دارند و آن را اصلی مهم در زندگی اجتماعی خود می دانند. خوراک و پوشاک در این کشور دو اصل مهم به شمار می رود به طوری که غذاهای سنتی فرانسوی همچنان زبانزد و معروف هستند از طرفی دیگر با وجود خانه های مد و فشن بسیار در این کشور و همچنین وجود برندهای معروفی از قبیل لویی ، ویتون، کوکو شنل، دیور و هرمس در این کشور پوشش نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. این کشور مهد هنر است و این امر توانسته فرانسوی ها را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. مردم این سرزمین برای آداب غذاخوری و حضور به موقع در قرار ملاقات ها اهمیت بسیاری قائل هستند.

فرهنگ مردم کشور فرانسه

فرهنگ مردم کشور فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

کشور فرانسه با جذب بیش از ۸۰ میلیون گردشگر از سراسر دنیا توانسته یکی از جاذبه های پرطرفدار توریستی در جهان به شمار رود. این کشور جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و همین امر سبب شده تا به عنوان یک کشور پرگردشگر شناخته شود. وجود جاذبه های تاریخی، طبیعی، هنری فرهنگی و… عاملی شده تا کشور فرانسه برای هر فردی که با هر سلیقه ای به این کشور سفر می کند، حرفی برای گفتن داشته باشد. علاوه بر پاریس دیگر شهرهای فرانسه از شگفتی های بی نظیری برخوردار هستند که اگر ماه ها در آن جا باشید به هیچ عنوان خسته نمی شوید. از سواحل دیدنی این کشور که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند می توان به سواحل کوت سووژ، پلاژ دو منآم، لیل دو قیو، اُندای، لا کونچا، پلاژ پالومباجا، کورس دو سود، نیس، بولیو سوق مق و همچنین ساحل پالوما اشاره کرد. از جمله جاذبه های تاریخی فرهنگی کشور فرانسه را نیز می توان برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نوتردام، قلب مقدس، شانزه لیزه، طاق پیروزی، کاخ ورسای، باغ لوکزامبورگ، مرکز پمپیدو و همچنین موزه اورسی دانست. این کشور مناطق طبیعی و روستاهای بسیار زیبایی دارد که می تواند لذت سفر را برای گردشگران خارجی دو چندان کند.

جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

سوغاتی های معروف فرانسوی

در صورتی که به کشور فرانسه سفر می کنید و به دنبال سوغاتی خوب در این کشور هستید؛ بهتر است بدانید عطر یکی از معروف ترین سوغاتی هایی است که می توان از فرانسه برای دیگر عزیزان خود هدیه برد. عطرهای فرانسوی از لحاظ مد و فشن، بو و رایحه و همچنین ماندگاری محبوبیت بسیاری در میان مردم جهان دارند. شیرینی ماکرون فرانسه که یکی از شیرینی های سنتی این کشور است نیز می تواند سوغاتی جالب و خوبی باشد. خرید عروسک های دیزنی فرانسه نیز برای کودکان می تواند هدیه ای بسیار خوشحال کننده باشد. مجسمه های اماکن دیدنی کشور فرانسه نیز می تواند سوغاتی جالبی باشد که با هر بار دیدنشان خاطرات سفر برایتان تداعی شود.

سوغاتی های معروف فرانسوی

سوغاتی های معروف فرانسوی

مهم ترین مراکز خرید در کشور فرانسه

برای کسانی که عازم سفر به کشور فرانسه هستند، خرید بخشی لذت بخش و پرهیجان خواهد بود، لذا در این بخش لازم دانستیم برخی مراکز خرید این کشور را به اختصار معرفی نماییم. خیابان شانزه لیزه و فروشگاه هایی که در این منطقه وجود دارد مهم ترین مراکز شهر پاریس به شمار می روند. همچنین خیابان مونتاین پاریس و خیابان فبورگ سن اوره از دیگر مکان های معروف برای خرید می باشند. بازار سنت کوین و مرکز ژوف روآ پاریس از دیگر مراکزی است که برای خرید می توانید از آن ها نیز دیدن کنید.

مهم ترین مراکز خرید در کشور فرانسه

مهم ترین مراکز خرید در کشور فرانسه

حقایقی جالب درباره کشور فرانسه

کشور فرانسه را افسرده ترین کشور دنیا می دانند چرا که از هر ۵ نفر یک نفر به افسردگی مبتلاست. فرانسه نخستین کشوری بود که پلاک ماشین را به جهانیان معرفی کرد. تا سال ۲۰۱۲ پوشیدن شلوار برای زنان فرانسوی در پاریس غیرقانونی بود. مطلب جالبی که درباره فرانسه وجود دارد این است که اگر در صورتی که کودکان در مسابقات مربوط به رقابت ملکه زیبایی شرکت کنند برای آن ها جرایم سختی در نظر گرفته می شود. اگر خانواده ای فرزندان بانزاکت و خوش نامی را تربیت کرده و تحویل جامعه دهند از سوی دولت این کشور مدال و جایزه کسب می کنند. در شهر پاریس هزینه گواهینامه برای رانندگان تاکسی بسیار بالاست و به همین دلیل تعداد رانندگان تاکسی در این شهر بسیار محدود می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۲ مهر ۱۳۹۷

سوغات فرانسه فرانسه کشوری اروپایی و زیبا است که دیدن آن سفری به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد. دیدن شهر پاریس و گذر از خیابان شانزلیزه هر فردی ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۴ مهر ۱۳۹۷

طاق پیروزی پاریس شهر پاریس یکی از شهرهای زیبای کشور فرانسه می باشد که دارای جاذبه های گردشگری زیادی هست. یکی از بهترین جاذبه های این شهر، طاق پیروزی پاریس ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۲۰ آبان ۱۳۹۷

بهترین هتل های نیس از بهترین هتل های شهر نیس می توان به هتل گونود و هتل ایبیس اشاره کرد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت مربوطه لیستی ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!