به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

رودخانه های پاریس

رودخانه های پاریس

شهر پاریس در فرانسه یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار می رود. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی است. رودخانه سن مهمترین رودخانه های پاریس است و مجموعا یکی از ۳ رودخانه اصلی این شهر به حساب می آید.

رودهای پاریس

شهر پاریس با داشتن جاذبه های مختلف از مهمترین و موثرترین شهرهای اروپا محسوب می شود که تاریخی غنی دارد. این شهر دارای ۳ رود اصلی است که می توان آنها را بر شمرد. رودخانه سن مهمترین آنها است و رود بیور و نهر منیل مونتانت، دیگر رودخانه های پاریس هستند.

رودخانه های پاریس

رودخانه های پاریس

نهر منیل مونتانت ) (Menlimontant Brook

این نهر از تپه های اطراف پاریس سرچشمه می گیرد و قبل از ملحق شدن به رودخانه سن در شهر پاریس قرار دارد. نام این رودخانه از زمان پادشاهی داگوبرت در سال ۶۲۹ میلادی ذکر شده است. با افزایش جمعیت و نیاز به شبکه فاضلاب شهری، در قرن شانزدهم این رودخانه کانال کشی شد و فاضلاب اصلی به آن متصل شد. در قرون بعد این شبکه اصلاح شد و پل هایی بر روی آن ساخته شد و دارای ساختار بهتری شد. این نهر در منطقه ۲۰ پاریس واقع شده است.

نهر منیل مونتانت

نهر منیل مونتانت

رود بیور) (Bie’vre

رودخانه بیور از رودخانه های پاریس از ایالت دو فرانس سرچشمه گرفته و به پاریس وارد می شود. این رود ۳۶ کیلومتر طول دارد. این رودخانه از مرز بین منطقه های ۱۳ و ۱۴ وارد شهر پاریس می شود و در منطقه ۵ به رودخانه سن ملحق می شود. با گذشت زمان و صنعتی شدن شهرها، مغازه های مختلفی در راستای این رودخانه ساخته شد و فاضلاب آنها به داخل این رود ریخته شد و همین امر باعث نگرانی در مورد آلودگی های آب این رودخانه گشت. با گسترش شهر، قسمت هایی از این رودخانه دچار تغییراتی شد. ۱۱ کیلومتر از رودخانه بیور کانال کشی شد و حدود ۵ کیلومتر از آن هم زیر ساختارهای شهری ناپدید شد.

در سال ۲۰۰۲ حدود ۲۰۰ متر از این رودخانه در پارکی در پاریس بازگشایی شد. در همین دوران حدود ۲۰ اتصال شبکه فاضلاب که به این رودخانه متصل شده بود، از آن جدا شد. با شبکه فاضلاب، آب این رودخانه و آب باران که به آن هدایت می شد، ابتدا به تصفیه خانه و سپس مستقیما به رودخانه سن میریزد که همین موضوع باعث کاهش هزینه های زیادی در سیستم فاضلاب شهری می گردد. قسمت دیگری از این رودخانه که از رودخانه های پاریس نیز در سال ۲۰۰۶ بازگشایی شد.

رود بیور) (Bie’vre

رود بیور) (Bie’vre

رودخانه سن

رودخانه سن ۷۷۷ کیلومتر طول دارد و در شمال فرانسه و حومه شهر پاریس قرار گرفته است. این رود یکی از مهمترین آبراه های تجاری اروپا و از مهمترین رودخانه های پاریس به شمار می رود. این رودخانه از سمت دریا به طول ۱۲۰ کیلومتر و تا محدوده روئن قابل کشتیرانی است. حدود ۶۰ % از طول رودخانه سن قابل استفاده برای قایق های تجاری رودخانه هستند که این مسیر تا برگوندی ادامه دارد. تقریبا تمام طول مسیر رودخانه سن برای استفاده قایق های تفریحی و گشت و گذار مناسب است. قایق های تفریحی در این رود جاذبه های مختلفی مانند برج ایفل و موزه لوور را مشاهده می کنند.

رودخانه سن شاهد حوادث تاریخی بسیاری بوده است. وایکینگ ها بارها از این طریق به فرانسه حمله کرده اند. جنگجویانی در آن کشته شده اند. مسابقات مختلف از جمله المپیک در آن برگزار شده است. رودخانه سن در دوران جنگ جهانی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. جریان آرام آب سن ناشی از اختلاف کم ارتفاع رودخانه از سطح دریا است. رود سن تنها ۲۴ متر از سطح دریا اختلاف ارتفاع دارد و همین موضوع سبب می شود تا آب آرام رودخانه سن، پذیرای کشتی ها و قایق های مختلف باشد.

رودخانه سن

رودخانه سن

پل ها

۳۷ پل مختلف روی این رودخانه در شهر پاریس در کشور فرانسه ساخته شده است که از جمله آنها می توان به پل های الکساندر سوم و نوف اشاره کرد که ساخت آنها به اوایل قرن ۱۷ باز می گردد. در خارج از شهر پاریس نیز ده ها پل بر روی رودخانه سن ساخته شد، که از جمله آنها می توان به پل نرماندی اشاره کرد. این پل یکی از طولانی ترین پل های کابلی در جهان است. دهانه ها و مسیرهای بسیاری در طول این رود قرار گرفته است و همین دهانه ها اجازه استفاده انواع مختلفی از قایق ها و کشتی ها از آب را می دهند.

عمق

امروزه عمق رودخانه سن حدود ۹/۵ متر است. عمق این رودخانه در قرن های گذشته و قبل از ساخت دهانه ها بسیار کمتر بوده است. میزان عمق آب رودخانه های پاریس با حساسیت فراوانی چک می شود. به طور معمول آب با فشار بسیار کمی به داخل رود می ریزد، مگر در مواردی که نیاز به افزایش میزان بیشتری از آب احساس شود.

سیلاب

سیلاب های ایجاد شده از رودخانه سن در سال های مختلفی باعث ایجاد خسارات زیادی شده است. در سال ۱۹۱۰ سیل گسترده ای اکثر مناطق شهر را در بر گرفت. همچنین سطح آب رودخانه های پاریس که رودخانه سن از آنهاست در سال های ۱۹۲۴، ۱۹۵۵، ۱۹۸۲،۱۹۹۹، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ افزایش یافت. در سال ۲۰۰۳ بعد از یک هشدار اولیه درباره احتمال وقوع سیل، حدود ۱۰۰،۰۰۰ اثر هنری برای در امان بودن از سیل، از پاریس خارج شدند. این بزرگ ترین جابجایی آثار هنری پس از جنگ جهانی دوم بود.

حوضه آبریز

حوضه آبریز رودخانه سن حدود ۷۹،۰۰۰ کیلومتر است. ۲ درصد این حوزه را جنگل، ۷۸ درصد آن را زمین های کشاورزی و تقریبا بقیه را حوزه شهری تشکیل می دهد. ۳ شهر دیگر علاوه بر پاریس در حوزه آبریز رود سن قرار دارند. لی هاوره، روئن و ریمز شهرهایی هستند که در این محدوده واقع شده اند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...
۲۵ مهر ۱۳۹۷

میدان کنکورد پاریس شهر پاریس یکی از مدرن ترین و زیباترین شهر های اروپایی به حساب می آید. میدان کنکورد پاریس از جمله جاذبه های دیدنی این شهر به حساب ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...
۲۳ مهر ۱۳۹۷

بلیط پاریس در این مقاله قصد داریم به ارائه ی اطلاعاتی در مورد بلیط پاریس بپردازیم. اگر به دنبال خرید بلیط پاریس هستید در این مقاله همراه ما باشید. پاریس ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۱۵ آبان ۱۳۹۷

جاذبه های دیدنی نیس برای افرادی که به فرانسه و علی الخصوص شهر نیس فرانسه سفر می کنند، آشنایی ابتدایی با جاذبه های دیدنی نیس می تواند از اهمیت بالایی ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!