به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...

فرهنگ مردم مارسی

فرهنگ مردم مارسی

فرهنگ مردم مارسی بسیار جالب می باشد که هر گردشگری از رویارویی با آن لذت خواهد برد. شما می توانید قبل از سفر خود به مارسی درباره فرهنگ مردم مارسی اطلاعاتی را مطالعه کنید تا به راحتی بتوانید با فرهنگ مردم مارسی کنار آمده و دچار فرهنگ زدگی نشوید.

فرهنگ مردم مارسی یکی از خرده فرهنگ های کشور فرانسه می باشد. توصیه می شود هر گردشگری که قصد سفر به این شهر را دارد بایستی در مورد فرهنگ مردم مارسی اطلاعی داشته باشد که بتواند به راحتی با مردمان و فرهنگ این شهر ارتباط برقرار کنند و حس بیگانه بودن را نداشته باشد. در ادامه مطالب سعی بر آن داریم تا در مورد انواع اجزای فرهنگ مردم مارسی توضیحاتی را ارائه دهیم و امیدواریم با همراهی ما اطلاعات بسیار خوبی را در مورد فرهنگ مردم مارسی به دست بیاورید.

فرهنگ مردم مارسی

فرهنگ مردم مارسی

مذهب مردم مارسی

از بخش های دیگر فرهنگ مردم مارسی می توان به مذهب این مردم اشاره کرد. بیشتر مردمان مارسی دارای مذهب کاتولیک هستند که البته در میان این مردم درصد بسیار کمی از مذهب یهودی و مسلمان نیز وجود دارد. افراد از هر مذهبی که باشند از حق و حقوق یکسانی برخوردارند و می توانند به راحتی به عبادت ها و مراسم های دینی خود در این شهر بپردازند؛ که این موضوع اثبات خوبی برای وجود آزادی در فرهنگ مردم مارسی به شمار می آید. هم چنین طرفداران مذهب های گوناگون نهایت احترام را برای اعتقادات دینی یکدیگر دارند که این موضوع سبب شده افراد با ادیان متفاوت با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند.

مذهب مردم مارسی

مذهب مردم مارسی

ارزش های مردم مارسی

مردم مارسی در مقابل ملت و دولت خود احساس مسئولیت می کنند و نسبت به ملت و دولت خود احساس تعصب دارند؛ و از این رو هر نظر منفی راجع به شهر و کشور خود را توهین دانسته و به شدت برخورد می کنند. آراستگی و زیبایی یکی از مواردی می باشد که در میان فرهنگ مردم مارسی جا افتاده است و نسبت به این موضوع حساسیت بسیاری نشان می دهند، به طوری که شیک پوشی و آراستگی مردمان مارسی در کل کشور فرانسه زبان زد خواهد بود. مردم مارسی بر روی ارزش ها بسیار تعصب دارند، به طوری که مهمترین بخش های فرهنگ مردم مارسی را می توان ارزش های مردم این شهر نام برد. شعار های آزادی، برادری و برابری از مهم ترین شعار های این شهر در میان مسئولین و مردم می باشد که سعی دارند این شعار را در تمام کارهای خود رعایت کنند. خانواده و تشکیل خانواده نیز از مهم ترین ارزش های این مردمان می باشد. البته امروزه فرهنگ مردم مارسی با مشکلاتی از جمله زندگی های مجردی و خانواده هایی که نمی خواهند بچه دار شوند مواجه هستند.

ارزش های مردم مارسی

ارزش های مردم مارسی

آشپزی مردم مارسی

آشپزی مردم مارسی بخش اصلی فرهنگ مردم مارسی را تشکیل می دهد به طوری که مردمان مارسی وقت زیادی را برای آشپزی کردن و خوردن وعده های غذایی خود صرف می کنند. فرهنگ مردم مارسی و هر شهر دیگری را می توان با چشیدن غذاهای آن ها به راحتی درک کرد. برای مثال کشورهای بندری و کنار دریا از غذاهای دریایی بیشترین استفاده را دارند که شهر مارسی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما می توانید لذیذترین و بهترین ماهی های سرخ کردنی جهان را در این شهر بندری میل کنید. استفاده از مواد اولیه تازه و سالم از مهم ترین اصول آشپزی در این شهر می باشد و تقریبا در اکثر غذاهای خود از پنیرهای مارسی و فرانسوی استفاده می کنند. طبع غذاهای مارسی با غذاهای کشور ما بسیار متفاوت می باشد ولی شما می توانید با چند بار امتحان کردن غذاهای مارسی ذائقه خود را با طعم غذاهای مارسی عادت دهید.

آشپزی مردم مارسی

آشپزی مردم مارسی

پوشش و لباس مردم مارسی

پوشش و لباس از دیگر زیر مجموعه های فرهنگ مردم مارسی می باشد که توجه به این موضوع خالی از لطف نخواهد بود. همان طور که می دانید مردمان فرانسه و به طبع مردمان شهر مارسی به شیک پوشی شهرت جهانی دارند. شما در شهر مارسی فردی را پیدا نمی کنید که بد لباس باشد و یا ژولیده لباس بپوشد. بیشترین لباس هایی که مردمان مارسی از آن ها در پوشش روزانه خود استفاده می کنند می توان به کت، دستمال گردن، کلاه و پیراهن های زیبا اشاره کرد. معمولا در ست کردن لباس های خود دقت و هزینه زیادی را خرج می کنند. می توان بدون تردید گفت که بیشترین درصد حقوق افراد و مردمان مارسی صرف هزینه های پوشاک می شود؛ و در انتخاب لباس سادگی و ساده بودن را در اولویت های خود قرار می دهند به طوری که پوشاکی ساده و شیک را در سبد خرید خود قرار می دهند.

پوشش و لباس مردم مارسی

پوشش و لباس مردم مارسی

هنر مردم مارسی

هنر و هنرمندان از مهم ترین بخش های فرهنگ مردم مارسی می باشند. شما می توانید با مشاهده هنر یک منطقه به خرده فرهنگ های آن نیز پی ببرید. مردمان مارسی عاشق هنر و هنرمند هستند به طوری که کودکان خود را از سنین پایین برای یادگیری موسیقی و نقاشی و دیگر هنرها تشویق می کنند. هم چنین شما می توانید شاهد برگزاری فستیوال هنری بسیاری در این شهر باشید که بسیاری از این هنر ها نیز برای گردشگران جالب و جذاب می باشد و سعی دارند تا بازدید از این فستیوال های هنری را در برنامه سفر خود قرار دهند.

هنر مردم مارسی

هنر مردم مارسی

آداب معاشرت مردم مارسی

از دیگر بخش های فرهنگ مردم مارسی می توان به نوع آداب معاشرت آنها اشاره کرد. از مهم ترین رفتارهایی که در معاشرت های خود انجام می دهند روبوسی می باشد. بیشتر مردم مارسی بعد از سلام و احوال پرسی یکدیگر را دو بار می بوسند که البته این فرهنگ بیشتر در میان افرادی که یکدیگر را می شناسند رواج دارد و با افرادی که برای اولین بار می بینند و یا روابط صمیمی بین آنها نیست فقط به دست دادن اکتفا می کنند. هنگام ورود و یا خروج به مکان و یا مغازه ای از کلمه صبح بخیر (آقا یا خانم) یا عصر بخیر (خانم یا آقا) استفاده می کنند. معمولا یکدیگر را با فامیلی صدا می زنند جزء در مواردی که طرف مقابل از نزدیکان و افراد خانواده باشد که در این صورت با اسم کوچک صدا خواهند زد. رفتار و آداب معاشرت مردم مارسی با بیگانگان و گردشگران نیز بسیار محبت آمیز می باشد که این امر توانسته نقش بزرگی را در جذب گردشگران به سوی شهر مارسی داشته باشد.

آداب روابط در کسب و کار مردم مارسی

از دیگر بخش های فرهنگ مردم مارسی می توان به آداب و رسوم روابط کاری آن ها در کسب و کارها اشاره کرد. کارکنان مارسی برعکس کارکنان ایرانی در روابط کاری خود بسیار رسمی و جدی هستند. در تمام اداره ها و محل کارها به زبان فرانسوی صحبت می شود و اگر زبان فرانسوی بلد نیستید حتما در اسرع وقت به یادگیری آن بپردازید. مردم مارسی بسیار رک و صریح می باشند به صورتی که از پرسیدن هیچ سوالی امتناع نمی ورزند. میزان تحصیلات و طبقه اجتماعی نقش بزرگی را در روابط کسب و کار و فرهنگ ناشی از این موضوع دارد. احترام متقابل و ارزش گذاشتن به ارباب رجوع از مهم ترین اصولی می باشد که بایستی در روابط کاری رعایت شود. چرا که بر این معتقد هستند بدون مشتری و کسب رضایت مشتری عملا هیچ کسب و کاری معنی و مفهوم ندارد.

آداب روابط در کسب و کار مردم مارسی

آداب روابط در کسب و کار مردم مارسی

آداب هدیه دادن مردم مارسی

آداب هدیه دادن مردم مارسی یکی دیگر از بخش های  فرهنگ مردم مارسی می باشد که از مهم ترین خرده فرهنگ های این مردم به شمار می رود و بد نیست در مورد این موضوع اطلاعاتی را داشته باشید. بیشترین و محبوب ترین هدیه ای که که در فرهنگ مردم مارسی رواج دارد شاخه گل می باشد و بیشتر از شاخه گل های ارکیده، گل سفید و گل رز می باشد. البته بایستی در انتخاب گل نهایت دقت و توجه را بکار ببرید. برای مثال از گل های داوودی برای هدیه دادن استفاده نکنید چرا که مناسب مراسم های دفن می باشد. هم چنین می توانید از اشیاء تزیینی و زیورآلات برای هدیه دادن به خانم ها استفاده کنید. کتاب نیز از دیگر اشیا ها برای هدیه دادن می باشد که بیشتر در میان آقایان رواج دارد. مردم مارسی از هدیه کردن اشیاء های گران قیمت پرهیز می کنند که این امر نشان از ساده زیستی و رواج سادگی در فرهنگ مردم مارسی است.

آداب هدیه دادن مردم مارسی

آداب هدیه دادن مردم مارسی

آداب غذا خوردن مردم مارسی

همان طور که آشپزی از مهم ترین بخش های فرهنگ مردم مارسی می باشد نحوه سرو و صرف آن نیز از دیگر اجزای مهم در فرهنگ مردم مارسی می باشد که مکمل آشپزی مردم مارسی بوده و بایستی نکات مربوط به آن را رعایت فرمایید. اگر با یکی از دوستان مارسی خود در رستوران قرار دارید بهتر می باشد که به موقع و در اسرع وقت سر قرار خود حاضر باشید. با دهان پر از غذا به هیچ وجه صحبت نکنید و با قاشق یا چنگال خود به چیزی اشاره نکنید. مردم مارسی سعی می کنند تا غذای خود را در آرامش میل نمایند چرا که اعتقاد دارند خوردن غذا در آرامش باعث تقویت روح و روان آن ها خواهد شد و باید احترام زیادی به سفره و نعمت های پروردگار بگذراند برای همین مدت زیادی را بر سر سفره های غذایی خود صرف می کنند.

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...
۰۶ آبان ۱۳۹۷

راهنمای سفر ارزان به پاریس راهنمای سفر ارزان به پاریس برای کسانی که قصد دارند سفری ارزان و مناسب به این شهر گردشگری جذاب داشته باشند اهمیت زیادی دارد. پاریس ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۲۵ مهر ۱۳۹۷

کاخ ورسای پاریس کاخ ورسای پاریس که بیش از سه قرن از ساخت آن می گذرد بسیار خیره کننده است و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر جهان دارد. وسعت این کاخ ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫00
Loading...

پارک های بوردو اگر می خواهید تجربه ی قدم زدن در یک مکان زیبا و سرسبز را داشته باشید، مطمئناً پارک های بوردو و تفریح در بوردو  یکی از مکان هایی است ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!