به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس یکی از شناخته شده ترین موزه های جهان است که آثار تاریخی و هنری زیادی را از هنرمندان سراسر جهان در خود جای داده است. در این موزه می توانید با مشهور ترین آثار هنرمندان آشنا شوید. با ما همراه باشید تا شما را با مهم ترین اطلاعات درباره موزه لوور پاریس آشنا کنیم.

موزه لوور دارای بیش از ۳۵ هزار اثر باستانی معروف است که حاصل کار هنرمندانی به نام در سراسر جهان می باشد. این موزه را بزرگترین گنجینه هنری و تاریخی جهانی می دانند. برخی از آثار نگهداری شده در این موزه دارای قدمت چند هزار ساله هستند که همین عامل باعث جذابیت این موزه شده است و بازدیدکننده گان زیادی را از اقسی نقاط جهان به خود جذب می کند.

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس

تاریخچه موزه لوور پاریس

همانطور که گفتیم این موزه قدیمی ترین موزه جهان است که ساخت و جمع آوری آثار موجود در آن پیش از انقلاب کبیر فرانسه آغاز شد. ساختمان موزه در آن زمان یک کاخ سلطنتی بود که با انقلاب کبیر فرانسه در سال ۱۷۸۹ به دست فرانسوی ها رسید و سرانجام بعد از گذشت ۴ سال به عنوان موزه ملی فرانسه به ثبت رسید. در حال حاضر در این موزه بیشتر از ۳۵ هزار اثر تاریخی و هنری جهانی وجود دارد. تنها ۲۵۰۰ قطعه از این آثار مربوط به تاریخ و هنر ایران می باشد.

تاریخچه موزه لوور پاریس

تاریخچه موزه لوور پاریس

ساختمان موزه لوور پاریس

در بخش اول موزه لوور پاریس بازدیدکنندگان از لحاظ امنیتی کنترل می شوند. بخش ورودی موزه لوور پاریس امنیتی است و زیر یک هرم شیشه ای واقع شده است. بازدید کنندگان پس از عبور از این قسمت از طریق پله برقی به سایر قسمت های موزه هدایت می شوند. برای دیدن قسمت های مختلف موزه باید بلیط ورودی به ارزش ۱۵ یورو را دریافت کنید که این بلیط را می توانید از طریق پول نقد، کارت اعتباری فرانسه و یا کارت های اعتباری بین المللی تهیه کنید. در قسمت های مختلف این موزه اشخاصی وجود دارند که شما را برای بازدید راهنمایی می کنند و در صورت نیاز اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهند تا بازدید برای شما راحت تر شود.

آثار هنری ایران در موزه لوور پاریس

یکی از قسمت های موزه لوور پاریس سالن ایران است که در آن می توانید با آثار هیجان انگیزی از دوران باستان آشنا شوید. مسلما برای کسانی که از ایران به پاریس سفر می کنند بازدید از این قسمت می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. آثار هنری و تاریخی قرار گرفته در این موزه از جمله ظروف سفالی چند هزار ساله، کتیبه های باستانی با خطوط میخی، تکه های تخت جمشید و غیره همگی نشان دهنده عمق آثار تاریخی ایران است که به تاراج رفته اند. شاید دیدن این آثار تاریخی در کشورهای بیگانه کمی ناراحت کننده باشد اما زمانی که به نگهداری نادرست آنها در مکان های نامناسب می اندیشیدیم به این فکر می کنیم شاید بد نباشد که بخش هایی از آثار تاریخی کرمان از جمله سر ستون دو سر هخامنشی در این موزه نگهداری شود تا بتواند تاریخ و تمدن ایران را به جهانیان معرفی کند.

به طور کلی آثار مربوط به ایران در هشت سالن مختلف در موزه لوور پاریس نگهداری می شوند. قسمت های مهمی از این آثار مربوط به دوران مظفرالدین شاه و ناصرالدین شاه هستند. ضمنا در این موزه قسمت هایی از بناهای قدیمی پرسپولیس و سرستون های هخامنشی نگهداری می شوند. سایر آثار ایرانی قرار گرفته در موزه لوور پاریس شامل کاسه های گلی، ۳ صفحه از شاهنامه فردوسی، ظروف سفالی در دوره های مختلف تاریخی، نقاشی های متعددی از دوران صفویه، مجسمه بز بالدار طلایی، کتیبه هایی از دوره داریوش و … هستند. آثار ذکر شده یا به صورت مخفیانه یا از طریق هدیه به پادشاهان کشورهای دیگر از ایران خارج شدند.

آثار باستانی ایرانی موزه لوور

معتبرترین آثار موزه لوور پاریس

همانطور که گفتیم در موزه لوور پاریس آثار زیادی نگهداری می شوند که برخی از این آثار به شهرت جهانی رسیده اند. مهم ترین قسمت های موجود در موزه لوور پاریس شامل موارد زیر هستند:

مونالیزا (لئوناردو داوینچی)، بانوی صخره‌ها (لئوناردو داوینچی)، لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، لوح پیروزی نارام سین، نقش برجسته‌های آشوری،ظروف گلی آشوری، بخش‌های قابل توجهی از تخت جمشید، بز بالدار طلایی (هخامنشی)، کاتب نشسته (سقاره-مصر)، ونوس میلو. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین آثار موزه لوور پاریس می پردازیم.

تابلو مونالیزا

یکی از آثار موجود در موزه لوور پاریس که شهرت جهانی دارد تابلوی مونالیزا می باشد. این تابلو اثری از نقاش معروف لئوناردو داوینچی است که به لبخند ژکوند شهرت یافته است. این تابلو با رنگ روغن کشیده شده است و زنی را نشان می دهد که لبخند می زند. تابلو مونالیزا قدمت زیادی دارد و به سال ۱۵۰۳ باز می گردد. نکته ای که در مورد تابلوی مونالیزا توجه شما را جذب می کند سادگی پوشش وی است زیرا برخلاف زنان آن دوران که با لباس های پر زرق و برق و زیور آلات خود را آراسته می کردند این زن فقط به سبب چهره و لبخندی که دارد شما را به خود جذب می کند. البته برای این نقاشی تفسیرهای زیادی وجود دارد برخی معتقدند صاحب این عکس مادر داوینچی است برخی هم معتقدند داوینچی تصویری که از خود در آینه می دیده است را کشیده است. در موزه لوور پاریس علاوه بر تابلوی مونالیزا آثار دیگری هم از داوینچی قابل مشاهده است.

تابلو مونالیزا

تابلو مونالیزا

شام آخر

از دیگر آثار محبوب و معروف در موزه لوور پاریس تابلوی شام آخر است که از جمله آثار داوینچی به شمار می رود. تابلوی شام آخر عیسی مسیح را به همراه یارانش در روزهای پایانی عمرش نشان می دهد. کشیدن تابلوی شام آخر نزدیک به ۳ سال طول کشید و یکی از با ارزش ترین تابلوهای جهان به شمار می رود.

شام آخر

شام آخر

تابلوی بانوی صخره ها

در موزه لوور پاریس اثر دیگری از داوینچی نگهداری می شود که تحت عنوان بانوی صخره ها یا باکره صخره ها به نمایش گذاشته شده است. این تابلو تصویری از حضرت مریم در کنار فرزندش عیسی مسیح، یحیای پیامبر و اوریل فرشته است. نقل است که این تابلو در ابتدا به کلیسا هدیه داده شد اما پس از نپذیرفتن از سوی کلیسا به موزه لوور آورده شد. از این تابلو دو نسخه کشیده شده است که یکی از آنها در موزه لوور پاریس و دیگری در نگارخانه ملی انگلستان قرار داده شده است.

تابلوی بانوی صخره ها

تابلوی بانوی صخره ها

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۱۴ مهر ۱۳۹۷

ویزای نمایشگاهی فرانسه ویزای نمایشگاهی فرانسه یکی از ویزاهایی است که طرفداران بسیار زیادی را در سر تا سر دنیا داراست و بسیاری از افراد علاقه دارند که با دریافت ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۱۲ آبان ۱۳۹۷

آب و هوای نیس نیس یکی از شهرهای جنوبی فرانسه است و به عنوان یکی از شهرهای مهم مدیترانه شناخته می شود. آب و هوای نیس معمولا در هر ۴ ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫50
Loading...
۲۴ مهر ۱۳۹۷

برج ایفل پاریس از ابتدای تاریخ تاکنون سازه هایی به دستان بشر ساخته شده است، که همواره مورد توجه بوده اند. برج ایفل پاریس یکی از ساخته های زیبا و ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!