به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4٫75
Loading...

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است و مشرف به دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد. امروزه افراد زیادی دوست دارند به فرانسه سفر کنند و به همین منظور باید وقت سفارت فرانسه را دریافت کنند. این مسافرین برای دریافت وقت سفارت فرانسه باید مراحل مختلفی را طی کنند تا که بتوانند ویزای این کشور بزرگ را بگیرند. کشور فرانسه از لحاظ جمعیت بعد از آلمان قرار دارد و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. ما نیز در اینجا سعی می کنیم روش دریافت وقت سفارت فرانسه را بیان کنیم تا با روند دریافت آن آشنا شوید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

کشور فرانسه

بهتر است بدانید که پایتخت فرانسه شهر پاریس است. شهر پاریس به عنوان مرکز تجارت و فرهنگ کشور فرانسه محسوب می شود. کشور فرانسه یکی از کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا است و جزو پیمان شینگن می باشد. جمعیت کشور فرانسه بالای شصت و هفت میلیون نفر است. کشور فرانسه تاثیر زیادی در فرهنگ، اقتصاد، صنعت و تجارت دنیا دارد. این کشور از جمله کشورهایی است که دارای قدرت اقتصادی بسیار مناسبی است و پنجمین کشور جهان از لحاظ اقتصاد برتر می باشد.

سطح استانداردهای بین المللی و زندگی، تحصیلات، امید به زندگی و … در این کشور بالا است و به همین منظور فرانسه کشوری ایده آل برای زندگی شناخته شده است. مردم کشور فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند و البته جوانان تا حدودی می توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند. واحد پول رسمی این کشور یورو است.

مردم فرانسه دارای فرهنگی غنی هستند. امروزه افراد زیادی دوست دارند به کشور فرانسه سفر کنند و برای سفر خود باید ویزای فرانسه را داشته باشند. این افراد برای سفر خود باید از قبل وقت سفارت فرانسه را بگیرند تا روند دریافت ویزا را انجام دهند.

کشور فرانسه

کشور فرانسه

آب و هوای فرانسه و بهترین زمان سفر

کشور فرانسه دارای آب و هوای متنوعی می باشد و در نواحی مختلف با آب و هوای متفاوتی مانند معتدل، مدیترانه ای و اقیانوسی رو به رو می شویم. در نواحی شمالی فرانسه آب و هوا بسیار معتدل و خوب می باشد. البته در نواحی جنوبی این کشور آب و هوای مدیترانه ای وجود دارد. در نواحی غربی این کشور شاهد بارش برف و باران خواهید بود. این کشور در فصل تابستان دارای آب و هوای بسیار عالی و متنوعی می باشد.

بهتر است بدانید که بهترین زمان سفر به فرانسه در فصل تابستان و پاییز است. یعنی بین ماه های خرداد ماه تا شهریور و آبان ماه بهترین زمان سفر به این کشور زیبا است. در فصل تابستان آب و هوای پاریس بسیار عالی می باشد و دمای هوا بسیار خوب است. این فصل یکی از فصل های بسیار شلوغ می باشد و می توان گفت که هزینه سفر به این کشور کمی بالا است. اگر می خواهید هزینه های سفر خود را کاهش دهید، باید فصل پاییز را انتخاب کنید تا از زیبایی رنگ های آن لذت ببرید. هر زمانی که تصمیم به سفر داشتید بهتر است برای دریافت ویزا، از قبل وقت سفارت فرانسه بگیرید.

آب و هوای فرانسه و بهترین زمان سفر

آب و هوای فرانسه و بهترین زمان سفر

اخذ وقت سفارت فرانسه

اگر شما نیز جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید به فرانسه سفر کنید و از زیبایی های این شهر دیدن کنید باید ابتدا اقدام به تهیه پاسپورت کنید. بعد از تهیه پاسپورت باید به فکر گرفتن وقت سفارت فرانسه برای انجام روادید ویزا باشید. بهتر است بدانید که وقت سفارت فرانسه توسط خود سفارت داده می شود. فرد متقاضی ویزا و گیرنده وقت سفارت فرانسه باید در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کند. البته این فرد باید فرم مربوط به اخذ وقت سفارت فرانسه را نیز پر کند. فرد متقاضی بعد از پر کردن فرم باید مدتی صبر کند تا سفارت این کشور وقت تعیین شده را به آنها بدهد.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه

همانطور که گفته شد وقت سفارت فرانسه برای گرفتن ویزا لازم است. فرد متقاضی برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید به کنسولگری فرانسه مراجعه کند. کنسولگری فرانسه در ارتباط با وزارت کشور می باشد. وقتی فرد متقاضی درخواست وقت سفارت فرانسه را دهد. کنسولگری بر حسب نیاز و تعداد افراد درخواست کننده روزی را برای مراجعه اعلام می کند.

دریافت وقت سفارت فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه

مراجعه برای دریافت وقت سفارت فرانسه

بهتر است بدانید که سفارت فرانسه در ساعات خاصی کار می کند و فقط در بین همین ساعات وقت سفارت فرانسه را به متقاضیان می دهد. افرادی که می خواهند وقت سفارت فرانسه را بگیرند باید در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه بین ساعت هشت و نیم تا دوازده به سفارت مراجعه کنند. سفارت در بین این ساعات به افراد متقاضی نوبت می دهد. اما اگر فردی بخواهد در بعد از ظهر به سفارت مراجعه کند، باید بداند که نوبت به خود شخص داده نمی شود. این فرد برای دریافت وقت سفارت فرانسه در بعد از ظهر باید از آژانس های مسافرتی کمک بگیرد.

مراجعه برای دریافت وقت سفارت فرانسه

مراجعه برای دریافت وقت سفارت فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزا و وقت سفارت فرانسه

فرد متقاضی بعد از اینکه اقدام به دریافت وقت سفارت فرانسه می کند باید مدارکی را آماده کند تا در زمان مراجعه به سفارت این مدارک را به همراه خود داشته باشد. فرد مراجعه کننده باید در تاریخ تعیین شده وقت سفارت فرانسه تمامی مدارک را بدون هیچ کم و کاستی داشته باشد.

 • به همراه داشتن شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی و ترجمه مدرک

 • به همراه داشتن کارت ملی فرد متقاضی به همراه کپی و ترجمه مدرک

 • ارائه پاسپورتی که دارای اعتباری ۶ ماهه باشد

 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت

 • ارائه ۲ قطعه عکس رنگی با پشت زمینه روشن که مربوط به همان سال باشد

 • سند تمکین مالی فرد متقاضی

 • پرینت حساب بانکی چند ماه اخیر

 • حساب های جاری فرد که مربوط به سه ماه اخیر باشد

 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن

 • ارائه گواهی کار و ترجمه مدارک شغلی

 • ارائه گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته شدن

 • نامه رزرو هتل برای مدت زمان اقامت

 • ارائه بلیط رزرو شده هواپیما

 • بیمه نامه مسافرتی

مدارک لازم برای دریافت ویزا و وقت سفارت فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزا و وقت سفارت فرانسه

هزینه اخذ ویزا

مسافرین و افرادی که می خواهند ویزای فرانسه را بگیرند باید در تاریخ تعیین شده وقت سفارت فرانسه به سفارت مراجعه کنند. البته این افراد باید بدانند که برای دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت فرانسه باید هزینه ای پرداخت کنند. این هزینه برای افراد بزرگسال و خردسال متفاوت می باشد. افراد بزرگسال باید هزینه ی بیشتری نسبت به افراد زیر ۶ سال بدهند.

همچنین بعد از اینکه درخواست شما برای اخذ ویزا پذیرفته شد باید هزینه جداگانه ای برای گرفتن سایر ویزاها به سفارت پرداخت کنید. البته بهتر است بدانید که هزینه های ویزای دانشجویی کمی کمتر از سایر ویزاها می باشد.

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا

زمان اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه

گرفتن وقت سفارت فرانسه کمی زمانبر است. مسافرین و متقاضیان دریافت ویزا و وقت سفارت فرانسه بهتر است کمی زودتر از برنامه سفر خود اقدام کنند. این افراد برای اینکه بتوانند در تاریخی که برای مسافرت در نظر گرفته اند راهی سفر شوند. باید ۳ تا ۴ ماه قبل از سفر اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه کنند. بعد از اینکه وقت سفارت فرانسه گرفته شد می توانند منتظر حضور در سفارت باشند و روند ارائه مدارک و انجام مصاحبه در سفارت را انجام دهند. اگر افراد متقاضی دیر اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه کنند، ممکن است روند دریافت ویزای آنها کمی با تاخیر انجام شود.

زمان اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه

زمان اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه

آدرس سفارت فرانسه در تهران

افرادی که می خواهند به فرانسه بروند بهتر است به صورت حضوری وقت سفارت فرانسه را دریافت کنند. وقت سفارت فرانسه را می توان از سفارت این کشور در تهران و یا آژانس های گردشگری دریافت کرد. بهتر است بدانید که سفارت فرانسه در تهران قرار دارد. این سفارت در خیابان نوفل لوشاتو می باشد و پلاک آن ۶۶ است. البته در تاریخ تعیین شده برای مصاحبه و ارائه مدارک نیز باید به همین آدرس رفت. حضور تمامی افراد متقاضی دریافت ویزا در سفارت ضروری است و در صورت عدم حضور روند ویزا به تاخیر و حتی رد خواهد شد.

آدرس سفارت فرانسه در تهران

آدرس سفارت فرانسه در تهران

>انواع ویزای کشور فرانسه

همانطور که می دانید کشور فرانسه یکی از اعضای پیمان شینگن می باشد. افرادی که می خواهند به این کشور بروند باید ویزای شینگن را دریافت کنند. کشور فرانسه دارای چندین نوع ویزا می باشد. از جمله ویزاهایی که برای افراد متقاضی ارائه می دهد: ویزای دانشجویی، ویزای تجاری، ویزای کار، ویزای توریستی و …. می باشد. تمام این ویزاها روند کار خود را دارند و با داشتن مدارک لازم می توان ویزا را دریافت کرد.

انواع ویزای کشور فرانسه

انواع ویزای کشور فرانسه

ویزای دانشجویی

فردی که می خواهد ویزای دانشجویی فرانسه را دریافت کند ابتدا باید نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشد. این نامه را می توان از دانشگاه های معتبر کشور فرانسه دریافت کرد که نشان دهنده پذیرش شما می باشد. فرد در صورتی می تواند این نامه را دریافت کند که در رشته مورد نظر خود دانشجو بوده و یا اینکه از آن رشته فارغ التحصیل شده باشد.

در این صورت فرد می تواند درخواست وقت سفارت فرانسه را بدهد تا ویزای دانشجویی بگیرد. در کنار مدارکی که برای ویزا لازم است فرد دانشجو باید سایر مدارک مانند مدرک دیپلم و لیسانس با ریز نمرات، گواهی سوابق کاری، گواهی زبان خارجی با نمره قبولی و تعیین پروژه برای ادامه در کشور فرانسه را به همراه داشته باشد.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی

ویزای تجاری

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید ویزای تجاری بگیرید، باید یک دعوت نامه از یک شرکت و یا همتای تجاری داشته باشید. با ارائه این دعوت نامه در کنار سایر مدارک روند دریافت ویزا کمی سریع تر انجام خواهد شد. البته این افراد باید در یک آزمون استخدامی شرکت کنند و در آن پذیرفته شوند. در کنار دعوت نامه باید مدارکی مانند سوابق کاری، مدارک شرکت را نیز در وقت سفارت فرانسه به همراه داشته باشید. این افراد باید بتوانند به طور کامل به فرد مصاحبه کننده دلیل سفر خود را توضیح دهند و برنامه کاری خود را شرح دهند.

ویزای تجاری

ویزای تجاری

ویزای توریستی فرانسه

همانطور که می دانید ویزای توریستی فرانسه مخصوص به سفر به این کشور می باشد. این ویزا به منظور بازدید از جاذبه های تفریحی فرانسه و همچنین بازدید از خویشاوندان داده می شود. اعتبار این نوع ویزا فقط بستگی به نحوه تصمیم خود سفارت فرانسه دارد. یعنی سفارت فرانسه بعد از اینکه درخواست شما را پذیرفت و صدور ویزای شما را اعلام کرد. یک برچسب ویزا بر روی گذرنامه شما متصل می کند. این برچسب می تواند تمامی اطلاعات لازم برای صدور ویزا و تاریخ اعتبار و حتی تعداد زمان هایی که می توانید با آن سفر کنید را به شما می دهد. ویزای توریستی به شما امکان بازدید از تمامی مناطق گردشگری شهر فرانسه را می دهد.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

زمان صدور ویزا بعد از وقت سفارت فرانسه

بعد از اینکه در تاریخ تعیین شده به سفارت فرانسه مراجعه کردید و مصاحبه لازم را انجام دادید. سفارت فرانسه مدت زمانی را برای بررسی مدارک و اطلاعات شخصی شما و تمامی اعضای خانواده شما می گذارد. این مدت زمان چیزی حدود ۲ هفته و گاهی اوقات ۳ هفته می باشد تا مدارک را بررسی کند. البته سفارت فرانسه بعد از مصاحبه رسیدی به شما می دهد که در آن رسید تاریخ و زمان مراجعه بعدی به سفارت نوشته شده است. فرد متقاضی در تاریخ تعیین شده باید رسید را به همراه داشته باشد و در همین روز به او اعلام می شود که مدارک او مورد پذیرش قرار گرفته است.

زمان صدور ویزا بعد از وقت سفارت فرانسه

زمان صدور ویزا بعد از وقت سفارت فرانسه

;چند اشتباه رایج در روز مصاحبه

یکی از مواردی که شانس شما را برای قبولی و دریافت ویزا تحت تاثیر خود قرار می دهد، لباس و ظاهر شما در روز مصاحبه می باشد. در روز تعیین شده وقت سفارت فرانسه باید فرد با ظاهری مرتب و تمیز به سفارت مراجعه کند. بهتر است بدانید که لباس و رفتار، حالت بدن شما، آرایش و حتی میزان استفاده از عطر می تواند در روند قبولی شما تاثیرگذار  باشد. در صورتی که لباس های مرتب و رسمی بپوشید می توانید در نگاه اول خوب به نظر برسید. حتی نحوه نشستن شما در دریافت ویزا تاثیرگذار است.

سعی کنید در هنگام صحبت یک تماس چشمی با فرد مصاحبه کننده داشته باشید که بیانگر اعتماد به نفس شما باشد. سعی کنید تمامی سوالات را دقیق و بدون هیچ گونه اضطرابی پاسخ دهید. از پر حرفی در روز تعیین شده وقت سفارت فرانسه نیز بپرهیزید.

چند اشتباه رایج در روز مصاحبه

چند اشتباه رایج در روز مصاحبه

تاخیر در وقت سفارت فرانسه

زمانیکه وقتی برای شما تعیین می شود باید تاریخ و زمان دقیق مراجعه به سفارت را بیاد داشته باشید. بهتر است بدانید که وقت سفارت فرانسه به افراد زیادی داده می شود. سفارت فرانسه بسیار شلوغ است و افراد زیادی روزانه برای مصاحبه به سفارت مراجعه می کنند. فردی که درخواست وقت سفارت فرانسه را داده است باید در روز تعیین شده و راس ساعت مشخص به سفارت مراجعه کند. هر گونه تاخیری در مراجعه نشان دهنده غفلت شما می باشد و روند دریافت ویزای شما را با مشکل رو به رو می کند. بهتر است در روز تعیین شده زودتر از منزل خارج شوید و نیم ساعت زودتر خود را به سفارت فرانسه برسانید تا از هر گونه تاخیر احتمالی شما جلوگیری شود.

تاخیر در وقت سفارت فرانسه

تاخیر در وقت سفارت فرانسه

حضور تمامی افراد برای وقت سفارت فرانسه

اگر تمامی اعضای خانواده شما درخواست وقت سفارت فرانسه را دارند، باید تمامی آنها در روز مصاحبه حضور داشته باشند. اگر هر کدام از این اعضا حضور نداشته باشند، درخواست ویزای شما رد می شود و باید دوباره مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه را انجام دهید که این کار بسیار زمانبر است و مدت زمان زیادی طول می کشد. پس در روز مصاحبه تمامی افراد متقاضی ویزا به همراه مدارک معتبر و دقیق در سفارت برای مصاحبه حضور داشته باشند. البته بهتر است بدانید که در صورتی که هر کدام از مدارک شما با اطلاعات اصلی مغایرت داشته باشد، یک امتیاز منفی برای رد شدن درخواست شما می باشد.

حضور تمامی افراد برای وقت سفارت فرانسه

حضور تمامی افراد برای وقت سفارت فرانسه

چند نکته در زمان مراجعه به سفارت

در صورتی که برای سفر به این کشور وقت سفارت فرانسه را دریافت کردید باید مواردی را در روز مراجعه خود رعایت کنید. در روز مراجعه خود به سفارت باید از به همراه داشتن هرگونه سلاح گرم و سرد جلوگیری کنید و در صورتی که مجبور به حمل سلاح های گرم هستید باید مجوز حمل آنها را داشته باشید. در روز مصاحبه نباید شوکرهای برقی را با خود داشته باشید. فرد متقاضی نباید وسایلی مانند دوربین های عکاسی، فیلم برداری، لپ تاپ، گوشی و سایر وسایل الکترونیکی را به همراه بیاورد.

در صورتی که هر کدام از این موارد به همراه شما باشد، مامور محافظ از ورود شما به داخل سفارت جلوگیری می کند. فرد متقاضی باید فقط مدارک ضروری مانند شناسنامه و .. را به همراه داشته باشد تا روند انجام ویزای آن سریع تر انجام شود.

چند نکته در زمان مراجعه به سفارت

چند نکته در زمان مراجعه به سفارت

جاذبه های گردشگری فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای محبوب برای مقاصد گردشگری می باشد. هر ساله افراد زیادی به بازدید از مناطق و جاذبه های گردشگری فرانسه به آن مراجعه می کنند. گردشگران بهتر است این چند مکان را در لیست بازدید خود از این کشور قرار دهند تا خاطره ای فراموش نشدنی از این کشور داشته باشند.

 • قلعه چنانسی. یکی از قلعه های معروف و تاریخی فرانسه این قلعه می باشد که در قرن شانزدهم ساخته شده است. این قلعه یکی از مناطق پر بازدید در فرانسه می باشد که دارای باغ های زیبا و خاطره انگیز است.

 • منطقه لی پوی ان ولای. این منطقه زیبا در جنوب فرانسه قرار دارد و دارای یک کلیسای جامع می باشد. در این منطقه معبد مریم مقدس در بالای کوه مونس قرار دارد.

 • فستیوال کن. این فستیوال مخصوص جامعه فیلم سازی می باشد که هر ساله گرد هم جمع می شوند. درست است که به مردم عادی اجازه ورود داده نمی شود اما علاقه مندان می توانند تمامی ستاره های مورد علاقه خود را در هنگام ورود و خروج ببینند.

 • پیست اسکی وال دی ایزر. این پیست در نزدیکی مرز فرانسه ایتالیا قرار دارد. در این پیست مسابقات جهانی زیادی برگزار می شود و حتی المپیک زمستانی ۱۹۹۲ در آن برگزار شده است.

 • تالاب کامارک. یکی از بزرگ ترین دلتاها می باشد. در این تالاب پرندگان زیادی وجود دارد که زیبایی منحصر بفردی به این تالاب داده اند. این تالاب زیباترین منطقه گردشگری فرانسه می باشد.

 • شهر بونی فاسیو فرانسه. این شهر در جنوب غربی فرانسه قرار دارد. ساحل های این منطقه دارای صخره های آهکی و گچی زیادی است. فرسایش های زیادی در این منطقه روی داده است که حتی بعضی از ساختمان ها را به عقب رانده اند.

 • صخره ها اترتات. این صخره ها دارای طاق های بلندی هستند. این منطقه باعث خلق آثار زیادی شده است. این منطقه زیبایی خاصی برای افراد علاقه مند به آثار هنری دارد.

فرودگاه های فرانسه

بازدید از شهرهای مختلف کشور فرانسه آرزوی هر فردی است. هر فردی به دنبال دریافت وقت سفارت فرانسه است می تواند ویزای این کشور را دریافت کند و سری به زیبایی های این کشور بزند. کشور فرانسه دارای فرودگاه های زیادی می باشد که در بیشتر این فرودگاه ها نه تنها پروازهای داخلی بلکه پروازهای خارجی انجام می شود. بهتر است بدانید که فرودگاه شارل دوگل پاریس یکی از بهترین فرودگاه های این کشور می باشد. این فرودگاه بسیار شلوغ است و پروازهای زیادی در آن روی می دهد. البته این فرودگاه به عنوان یکی از دیدنی های پاریس نیز شناخته می شود. در این فرودگاه فیلم های بسیار زیادی ساخته شده است.

کارشناسان موسسه حقوقی

مسافرین و گردشگرانی که تصمیم به سفر به فرانسه را دارند و می خواهند وقت سفارت فرانسه را دریافت کنند، بهتر است از مشاورین حقوقی کمک بگیرند. مشاورین حقوقی ما تجربه کافی در زمینه تعیین وقت سفارت فرانسه، ویزا، نحوه اخذ ویزا و … دارند. این افراد با آگاهی از روند کاری می توانند وقت سفارت فرانسه را دریافت کنند و به شما در تهیه مدارک لازم کمک کنند. این افراد در تمامی ساعات پاسخگوی سوالات شما برای سفر به فرانسه هستند.

شما نیز اگر می خواهید به فرانسه سفر کنید و نیازمند دریافت وقت سفارت فرانسه هستید، با ما تماس بگیرید تا با خیالی آسوده سفر کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3٫00
Loading...
۰۶ آذر ۱۳۹۷

جمعیت مارسی همانطور که گفته شد شهر مارسی دومین شهر پرجمعیت فرانسه می باشد. جمعیت مارسی بیش از ۸۵۰.۰۰۰ نفر می باشد. جمعیت مارسی متشکل از افرادی خون گرم و ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5٫00
Loading...
۰۲ آبان ۱۳۹۷

بهترین هتل های پاریس از بهترین هتل های پاریس می توان به نووتل و مولیه و ریتز اشاره کرد. شما با سفر به شهر پاریس می توانید در بهترین هتل ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۲۸ آبان ۱۳۹۷

جمعیت کن جمعیت کن در حدود ۷۴ هزار نفر می باشد که البته این سرشماری مربوط به سال ۲۰۱۰ می باشد که در حال حاضر آخرین گزارش سرشماری این شهر ...

نظر دهید

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!